آشنایی با انتشارات «تکامل اندیشه»

انتشارات «تکامل اندیشه» با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و باهدف توسعه علم و فرهنگ و حمایت از پژوهشگران و جامعه اهل قلم با بهره‌مندی از کادر متخصص، مجرب و متعهد در زمینه چاپ و انتشار کتاب‌های چاپی فعالیت می‌نماید. این نشر آمادگی دارد تا در راستای فعالیت های انتشاراتی و پژوهشی با دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، سازمان‌های دولتی و غیردولتی، موسسات فرهنگی آموزشی همکاری نماید.
این انتشارات تا کنون ده‌ها عنوان کتاب در زمینه‌های تخصصی و عمومی در حوزه‌های ادبیات، شعر و شاعری، آموزشی، مذهبی، ورزشی و... منتشر نموده است. برخی از عناوین کتاب‌های منتشر شده به شرح زیر می‌باشد.


کتاب مشاعره عاشورایی

مشاعره عاشورایی ؛ اثری بدیع در شعر آیینی

کتاب «مشاعره عاشورایی» تلاشی ماندگار است که «داوود حیدری» آن را به دوستداران شعر آئینی هدیه نموده و توسط انتشارات «تکامل اندیشه» منتشر شده است.
ابیات ارائه شده در این کتاب، مجموعه‌ای بی‌نظیر از اشعار عاشورایی را فراهم آورده که صاحبان ذوق و اندیشه طی سالیان، در رثای حضرت اباعبداللّه الحسین(ع) سروده‌اند. در تدوین این اثر، تلاش شده است، زیباترین اشعار که پیام‌های یگانه‌ای در بر دارند، با ذکر نام صاحب اثر ارائه گردد.
کتاب «مشاعره عاشورایی» علاوه بر اینکه برای علاقمندان به هنر مشاعره مناسب است، گنجینه‌ای از اشعار را برای مداحان اهلبیت فراهم نموده است.
این کتاب اثری منحصر به فرد است که علاقمندان به مشاعره را علاوه بر آشنا کردن با شعر و ادب فارسی، در راه رسیدن به هدفی والا، همراهی می‌کند. هدف والایی که همه عاشقان امام حسین(ع)، هر یک به شیوه‌ای، آن را می‌پویند و به واسطه آن، عشق و ارادت خویش را به آن حضرت ابراز می‌نمایند.

کتاب مشاعره علوی

کتاب «مشاعره علوی»  دومین اثر «داوود حیدری» در زمینه مشاعره است. ابیات ارائه شده در این کتاب، مجموعه‌ای بی‌نظیر از اشعار علوی را فراهم آورده که صاحبان ذوق و اندیشه طی سالیان، در مدح مولای متقیان حضرت علی (ع)  سروده‌اند. این ابیات علاوه بر اینکه برای مشاعره مناسب است، گنجینه‌ای از اشعار را برای مداحان اهلبیت فراهم نموده است.
ابیات حاضر گزیده‌ای از سروده‌های شاعران گذشته و امروز در بیان عشق و ارادت به پیشگاه نورانی و با صفای پادشاه سرزمین «لافتی»  است. به‌گزین این ابیات تنها بر اساس حروف آغازین آنها صورت گرفته و تلاش شده تا نام صاحبان اثر نیز بیان شود.
این کتاب اثری منحصر به فرد است که علاقمندان به مشاعره را علاوه بر آشنا کردن با شعر و ادب فارسی، در راه رسیدن به هدفی والا، همراهی می‌کند. هدف والایی که همه عاشقان امام علی(ع)، هر یک به شیوه‌ای، آن را می‌پویند و به واسطه آن، عشق و ارادت خویش را به آن حضرت ابراز می‌نمایند.

کتاب اندیشه سلامت - اثر استاد علی ترکمان - انتشارات تکامل اندیشه

کتاب اندیشه سلامت

فعالیت‌های بدنی باعث افزایش بنیه و قدرت شما می‌شود و در مواقع سختی و اضطراب توان شما را برای تحمّل چنین وضعیت‌هایی افزایش می‌دهد. هرچه سالم‌تر باشید، قلب، ریه و شش‌های شما بهتر می‌توانند کار کنند. در نتیجه شما مدّت طولانی‌تری می‌توانید راه بروید، بازی و ورزش کنید و به طور کلّی، توانایی شما در همه‌ی زمینه‌ها افزایش پیدا می‌کند.
کتاب «اندیشه سلامت» اثر استاد علی ترکمان دبیر و مربی ورزش در ورزشگاه‌ها و مدارس شهر تهران اثری مفید برای علاقمندان به فعالیت‌های ورزشی است که به بیان نحوه تغذیه و رعایت نکات بهداشتی علمی برای ورزشکاران و کسانی که تمایل به داشتن بدنی ایده‌آل دارند، است. 
از جمله مطالب این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 
ضرورت ورزش، ورزش‌های سبک، ماساژ، ورزش بانوان، اثرات ورزش روی قاعدگی، راهنمای کامل تمرینات سبک ورزشی برای همه، تغذیه ورزشکاران، نیازهای تغذیه‌ای ورزشکاران، مراحل اجرای هر جلسه تمرین و... 

کتاب مهیج العابدین

کتاب مهیج العابدین که به عاشقان و دلباختگان مقام ربوبیت تقدیم می‌گردد، نتیجه تحقیق و تفحص مردی عارف و شیفته بندگی خداوند است که عمری مشغول به خلوت و جلوت دل با خالق خود بوده و شبانگاهان با راز و نیاز پرشور خود با خالق یکتایش راه معرفت واقعی را طی نموده و با حصول به اجتهاد در علوم فقهی و در لوای داشتن ریشه علمی عمیق خانوادگی، با چند نسبت به استاد کل فی الکل و آیت الهی «آقا محمد باقر وحید بهبهانی»، سرسلسله خاندان آل‌آقا می‌باشد. 
از مؤلف فقیه و عارف الهی، مرحوم آیة‌الله آقای حاج آقا محمد کریم آل آقا کتب زیادی به‌عنوان هدیه به عالم دین و ایمان باقی است که همگی دارای جنبه ارشادی بسیار مستحکم و قدرتمند می‌باشند؛ از جمله کتب فوق، کتاب مهیج العابدین، در سیر عبادی اهل معرفت به ذات باری تعالی می‌باشد که مشتمل بر ابواب هفت‌گانه نماز شب است. 

کتاب مهیج العابین - انتشارات تکامل اندیشه